STM8L151M8T6TR STMicroelectronics
  • Product Details
  • Company Profile
Product AttributeAttribute Value
STMicroelectronics
Product Category:8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:Details
STM8L151M8
SMD/SMT
STM8
64 kB
8 bit
12 bit
16 MHz
68 I/O
4 kB
1.8 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand:STMicroelectronics
Moisture Sensitive:Yes
Product Type:8-bit Microcontrollers - MCU
Subcategory:Microcontrollers - MCU
Unit Weight:0.023739 oz
Quality STM8L151M8T6TR       STMicroelectronics for sale
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.