STM8L051F3P6TR STMicroelectronics
  • Product Details
  • Company Profile
Product AttributeAttribute Value
STMicroelectronics
Product Category:8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:Details
STM8L051F3
SMD/SMT
TSSOP-20
STM8
8 kB
8 bit
12 bit
16 MHz
18 I/O
1 kB
1.8 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand:STMicroelectronics
Data RAM Type:RAM
Data ROM Size:256 B
Data ROM Type:EEPROM
Processor Series:STM8L
Product Type:8-bit Microcontrollers - MCU
Program Memory Type:Flash
2500
Subcategory:Microcontrollers - MCU
Unit Weight:0.006737 oz
Quality STM8L051F3P6TR       STMicroelectronics for sale
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.