MC10XS4200BFKR2
    Buy cheap MC10XS4200BFKR2 from wholesalers
    MC10XS4200BFKR2
    Ask Lasest Price
    Brand Name : NXP USA Inc.
    Model Number : MC10XS4200BFKR2
    Price : Negotiation
    Payment Terms : T/T
    Supply Ability : 999999+PCS
    Delivery Time : 2-7 work days
    • Product Details
    • Company Profile
    MC10XS4200BFKR2
    MC10XS4200BFKR2
    SwitchTypeGeneral Purpose
    NumberofOutputs2
    Ratio-Input:Output1:1
    OutputConfigurationHigh Side
    OutputTypeN-Channel
    InterfaceSPI
    Voltage-Load8V ~ 36V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd)3V ~ 5.5V
    Current-Output(Max)6A
    RdsOn(Typ)10mOhm (Max)
    InputType-
    FeaturesInternal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
    FaultProtectionCurrent Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
    OperatingTemperature-40°C ~ 125°C (TA)
    MountingTypeSurface Mount
    SupplierDevicePackage23-PQFN (12x12)
    Global inventory
    Accurate quotation
    Fast delivery
    Excellent quality
    Quality MC10XS4200BFKR2 for sale
    • Haven't found right suppliers
    • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.