PSE370-600-70-1 200kw ABB Soft Starter Plc Programming Controller Module
    Ask Lasest Price
    Brand Name : ABB
    Model Number : PSE370-600-70-1
    Payment Terms : T/T
    Delivery Time : 3-7 days
    • Product Details
    • Company Profile
    1. Main Specifications
    Rated Operational Voltage208 ... 600 V AC
    Rated Control Supply Voltage (Us)100 ... 250 V AC
    Rated Control Circuit Voltage (Uc)24 V DC
    Rated Frequency (f)
    50/60 Hz
    Main Circuit 50 / 60 Hz
    Package Level 1 Depth Length/Height/Width
    325 MM 510 MM 261 MM
    Package Level 1 Gross Weight13.3 kg
    2. Key Selling Points
    3. Wide Adjustable Current Range, High Compatibility: Features a broad current setting range (e.g., 400–600A), easily adjustable via DIP switches, suitable for various high-power motor loads, reducing spare part inventory and enhancing system flexibility and maintainability.
    6ED1055-1MD00-0BA2 New Original Siemens LOGO! Plc Programming Controller module 2
    Quality PSE370-600-70-1 200kw ABB Soft Starter Plc Programming Controller Module for sale
    • Haven't found right suppliers
    • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.