LT6654BHLS8-2.048#PBF
  • Product Details
  • Company Profile
LT6654BHLS8-2.048#PBF
LT6654BHLS8-2.048#PBF Overview LT6654BHLS8-2.048#PBF is a model belonging to the PMIC - Voltage Reference subcategory under Integrated Circuits (ICs). For specific product performance parameters, please refer to the data sheet, such as PDF files Docx documents, etc. We have LT6654BHLS8-2.048#PBF high-definition pictures and data sheets for reference. We will continue to produce various video files and 3D models for users to understand our product more intuitively and comprehensively. LT6654BHLS8-2.048#PBF is widely used in Data storage,Electronic point of sale (EPOS),Gaming. It is manufactured by Linear Technology (Analog Devices, Inc.) and distributed by Fans, Rozee and other distributors. LT6654BHLS8-2.048#PBF can be purchased in many ways. You can place an order directly on this website, or you can call or email us. At present, We have sufficient supplies. In addition our own stock, we can also adjust the inventory to the peer distributors to meet your needs. If the supply of LT6654BHLS8-2.048#PBF is insufficient, we also have other models under the Integrated Circuits (ICs) PMIC - Voltage Reference category to replace it. Fans provides a 1-year warranty to customers who have purchased this part to ensure that our customers have a wonderful purchasing experience and are willing to establish a long-term relationship with Fans. So you can order LT6654BHLS8-2.048#PBF from Fans with confidence. About delivery, we can deliver goods to our customers through a variety of logistics, such as DHL, FedEx, UPS, TNT and EMS or any other freight forwarder. If you want to know more about the freight, feel free to contact us for more details. LT6654BHLS8-2.048#PBF Other Information Di***ey : LT6654BHLS8-2.048#PBF Analog Devices Inc. LT6654BHLS8-2.048#PBF – Series Voltage Reference IC Fixed 2.048V V ±0.1% 10 mA 8-CLCC (5x5) from Analog Devices Inc.. Pricing and Availability on millions ... Mo***r Electronics : LT6654BHLS8-2.048#PBF Analog Devices | Mouser LT6654BHLS8-2.048#PBF Analog Devices Voltage References Prec Wide S Hi Out Drv L N Ref datasheet, inventory, & pricing. Oc***art : LT6654BHLS8-2.048#PBF Analog Devices - Voltage References Descriptions of Analog Devices LT6654BHLS8-2.048#PBF provided by its distributors. Voltage References Precision Reference, (2.048V, 4.096V or 5V), 10ppm/C, ... An***g Devices : LT6654 The LT®6654 is a family of small precision voltage ref- erences that offers high accuracy, low noise, low drift, low dropout and low power. zs*** : Linear Technology (Analog Devices, Inc.) LT6654BHLS8-2.048 ... The LT6654BHLS8-2.048#PBF is an outstanding Integrated Circuits (ICs), PMIC - Voltage Reference designed for a wide range of electronic applications. MA***LCHIPS TECHNOLOGY LTD : LT6654BHLS8-2.048#PBF specification / parameter PartNo LT6654BHLS8-2.048#PBF. Categories Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Reference; Series -; Packaging Tray; Part Status Active ... ra***locman : Datasheet Analog Devices LT6654BHLS8-2.048#PBF Aug 12, 2017 — Download LT6654BHLS8-2.048#PBF Datasheet PDF Analog Devices document. Precision Wide Supply High Output Drive Low Noise Reference. Al***ba : (PMIC Voltage Reference) LT6654BHLS8-2.048#PBF Payment Terms: L/C,Western Union,T/T,MoneyGram. Serial Interfaces: Standard30. Current Transfer Ratio (Max):, Standard36. Noise - 0.1Hz to 10Hz: 1ppmp-p. Al***ba : Wholesale LT6654BHLS8 2.048#PBF Original spot ... Wholesale LT6654BHLS8 2.048#PBF Original spot switching power supply battery chip IC LT6654BHLS8 2.048#PBF from Shenzhen Chengyou Technology Co., ... LT6654BHLS8-2.048#PBF Description Model LT6654BHLS8-2.048#PBF is a series voltage reference IC with a fixed output voltage of 2.048V and a maximum initial accuracy of ±0.1% . It can operate with a supply voltage range of 2.7V to 36V and a load current range of 0mA to 10mA. It has an 8-lead LCC package and a low temperature coefficient of 2ppm/°C. Some of the applications of model LT6654BHLS8-2.048#PBF are precision data acquisition systems, high resolution ADCs and DACs, industrial process control, automotive electronics, and portable instrumentation. Some of the related products of model LT6654BHLS8-2.048#PBF are LT6655, LT6656, LT6657, and LT6658. These are also series voltage reference ICs with different output voltages, accuracy, and package options. Log in to the manufacturer's official website for more LT6654BHLS8-2.048#PBF Overview LT6654BHLS8-2.048#PBF Other Information LT6654BHLS8-2.048#PBF Description Choose a document type
vrefb.pdf
Quality LT6654BHLS8-2.048#PBF for sale
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.