Atmega2560 16au
1-10 Results for
atmega2560 16au
from 30 Products
ATMEGA2560-16AU IC MCU 8 Bit Microcontroller 256KB FLASH 100TQFP
China ATMEGA2560-16AU IC MCU 8 Bit Microcontroller 256KB FLASH 100TQFP on sale
..., 100 pin, TQFP 2. Atmega2560-16au is a low-power CMOS 8-bit microcontroller based on AVR enhanced RISC architecture. By executing powerful instructions in a single clock cycle, atmega2560-16au achieves a throughput close to 1MIPS/ hz, which allows system...
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
ATMEGA2560-16AU - ATMEL - 8-bit Microcontroller with 64K/128K/256K Bytes In-System Program
Excellent Integrated System LIMITED (EIS LIMITED)
Phone: 86-755-6197-9001
Address: RM 906, WORKINGBERG COMM BLDG, 41-47 MARBLE RD, HONGKONG
Phone: 86-755-6197-9001
ATMEGA2560-16AU
China ATMEGA2560-16AU on sale
Rozee Electronics Co., Ltd
ATMEGA2560-16AU CH340G CH340 Board ATMEGA2560 R3 Board
China ATMEGA2560-16AU CH340G CH340 Board ATMEGA2560 R3 Board on sale
ATMEGA2560-16AU CH340G CH340 Board ATMEGA2560 R3 Compatible Board ATMEGA2560 Module Specifications: Microcontroller:ATmega2560 Clock Speed:16 MHz EEPROM:4 KB SRAM:8 KB Flash Memory:256 KB of which 8 KB used by bootloader Operating Voltage:5V Input Voltage......
Angel Technology Electronics Co
Address: FL16 Coastal Buidling East Block Nanshan District Shenzhen China 518000
8 Bit 256KB IC And Microcontroller , ATMEGA2560-16AU IC Integrated Circuit
China 8 Bit 256KB IC And Microcontroller , ATMEGA2560-16AU IC Integrated Circuit on sale
Sanhuang electronics (Hong Kong) Co., Limited
ATMEGA2560-16AU IC Chip 8 bit Microcontroller 64K 128K 256K Bytes In System Programmable Flash
ChongMing Group (HK) Int'l Co., Ltd
Address: Room 1204, DingCheng International Building, 518028 Futian District, SHENZHEN, CN
Microchip Technology ATMEGA2560-16AU
China Microchip Technology ATMEGA2560-16AU on sale
Microchip Technology ATMEGA2560-16AU IC MCU 8BIT 256KB FLASH 100TQFP Part. ATMEGA2560-16AU Manufacture Microchip Technology Description IC MCU 8BIT 256KB FLASH 100TQFP Core AVR Core Size 8-Bit Speed 16MHz ROM 256KB (128K x 16) RAM 8K x 8 Connectivity EBI/......
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Address: 7F, Building F, Longjing Science park, 335 Bulong Road, Ma Antang Community, Bantian Street, Longgang District, Shenzhen, China