cgh40120f gan mosfet
from 11 Products
Airfast RF GaN Mosfet Power Transistor 1800 - 2200 MHz Working Frequency
China Airfast RF GaN Mosfet Power Transistor 1800 - 2200 MHz Working Frequency on sale
Mosfet Power Transistor A3G20S250-01SR3 Airfast RF Power GaN Transistor, 1800-2200 MHz, 45 W Avg., 48 V This 45 W RF power GaN transistor is designed for cellular base station applications covering the frequency range of 1800 to 2200 MHz. This part is ......
Shenzhen Weitaixu Capacitor Co.,Ltd
Address: 9E, Block A, Huaqiang Plaza, Huaqiangbei, Futian, Shenzhen, China
LMG3425R050RQZR Gan Mosfet Driver Silicon Driver Gan Fet Drivers Integrated
China LMG3425R050RQZR Gan Mosfet Driver Silicon Driver Gan Fet Drivers Integrated on sale
Silicon Driver LMG3425R050RQZR Gate Drivers GaN FET With Integrated Driver​ Description LMG3425R050RQZR integrates a silicon driver that enables switching speed up to 150 V/ns. TI’s integrated precision gate bias results in higher switching SOA compared......
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Address: 1239 New Asia Guoli Building Zhenzhong Road.,Futian district Shenzhen China
CGH40120F
China CGH40120F on sale
Rozee Electronics Co., Ltd
CGH40120F Field Effect Transistor Transistors FETs MOSFETs RF Chip
China CGH40120F Field Effect Transistor Transistors FETs MOSFETs RF Chip on sale
CGH40120F Specifications Part Status Active Transistor Type HEMT Frequency 0Hz ~ 4GHz Gain 19dB Voltage - Test 28V Current Rating 28A Noise Figure - Current - Test 1A Power - Output 120W Voltage - Rated 84V Package / Case 440193 Supplier Device Package ......
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Address: RM4,16/F HO KING COMM CRT 2-16 FAYUEN ST MONGKOKKL
CGH40120F
China CGH40120F on sale
RF Mosfet 28 V 1 A 0Hz ~ 4GHz 19dB 120W 440193...
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Address: ADD:#2307.Hangyuan West Building , Zhenhua Road , Futian district , Shenzhen , China
CGH40120F
China CGH40120F on sale
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
CGH40120F
China CGH40120F on sale