csne151 100 current sensor
from 2905 Products
EPRO PR6423/010-140 8mm Eddy Current Sensor with M10x1 Case Threads and 10-meter Armored Cable
China EPRO PR6423/010-140 8mm Eddy Current Sensor with M10x1 Case Threads and 10-meter Armored Cable on sale
Sumset International Trading Co.,Ltd
Address: 1602, No.1 Plaza, No.2 Lujiang Road, Siming District, Xiamen Fujian China
CSNE151-204 Current Sensor For Automation Process Control Automotive
China CSNE151-204 Current Sensor For Automation Process Control Automotive on sale
... or Hall effect and zero - flux balance method (feedback system) to keep the magnetic flux in the sensor core at zero at all times. Measurement Range: Rated Current: 50A Measurable Current Range: ±90A, capable of measuring alternating current,...
ShenzhenYijiajie Electronic Co., Ltd.
CSNE151-100
China CSNE151-100 on sale
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
BGT-FDS100 Soil Temperature and Humidity Sensor Measuring Range 0-100% Current Sensor
China BGT-FDS100 Soil Temperature and Humidity Sensor Measuring Range 0-100% Current Sensor on sale
Beijing Guoxinhuayuan Technology Co., Ltd.
Address: Room 825, Building A306, Guang'anmennei Street, Beijing, China
V9 5000A Peak Current Jump Starter with QDSP Technology and 181Wh Battery Capacity for Trucks & Cars
China V9 5000A Peak Current Jump Starter with QDSP Technology and 181Wh Battery Capacity for Trucks & Cars on sale
V9 5000A Peak 12V/24V Jump Starter with QDSP Technology Redefining portable power technology, the V9 jump starter delivers revolutionary performance with BoltPower's exclusive third-generation QDSP (Quick Discharge Start Power) technology. This advanced ......
Sichuan Huijie Green Power Technology CO.,Ltd
Address: 5th Floor, Zidong Pavilion, Building 1-1, 20 East Street, Jinjiang District, Chengdu
Isolation Voltage Hall Effect Resistance Current Sensor Wide Temperature Range Through Hole Mounting
Dongguan Chenglue Electronic co.,Ltd
Address: Baisha Sancun Industrial Zone, Humen Town, Dongguan City, Guangdong Province, China
100-2000A Open Loop Hall Effect Current Sensor with ±1% Accuracy
China 100-2000A Open Loop Hall Effect Current Sensor with ±1% Accuracy on sale
Nanjing Token Electronics Science&Technology Co., Ltd.
Address: NO.80,FEITIAN AVENUE,INDUSTRIAL CLUSTER LUKOU TOWN
PCB Mounting Hall Effect Current Sensor Closed Loop With 100A Input
China PCB Mounting Hall Effect Current Sensor Closed Loop With 100A Input on sale
... sensor provides accurate electronic measurement of DC, AC or pulsed currents. ELECTRICAL DATA: HBC100LAHS5 Rated input current(Ipn) 100 A Test current range(Ip) ±240 A Turns ratio(Np/Ns) 1:1200 T Rated output voltage ±0.625±0.5% V Supply voltage +5...
Shaanxi Shinhom Enterprise Co.,Ltd
Address: Commercial Plaza , No.8,Yan Ta Northern Road, Xi'an Shaanxi Pro. China.
Small AC/DC Currents AC/DC Leakage Current Sensor Fluxgate Current Sensor
China Small AC/DC Currents AC/DC Leakage Current Sensor Fluxgate Current Sensor on sale
IVY METERING CO.,LTD
High Infrared Response Rate SF6 Gas Sensor with Silver Material and Temperature Range
China High Infrared Response Rate SF6 Gas Sensor with Silver Material and Temperature Range on sale
...Sensor with Silver Material and Temperature Range Product Attributes Attribute Value Product name Gas Sensor Features High infrared responsiveness, repeatability and reliability Material Aluminum Operating Temperature -20~100℃ Application SF6 switchgear gas leak monitoring Color Silver Product Description 1.8*1.8MM LT-SS series high precision SF6 gas sensor......