Stm32l010f4p6 Microcontroller Mcu
1-10 Results for
from 94 Products
STM32L010F4P6 Microcontroller MCU ARM Cortex M0 Microcontroller IC 20-TSSOP
China STM32L010F4P6 Microcontroller MCU ARM Cortex M0 Microcontroller IC 20-TSSOP on sale
Microcontroller MCU STM32L010F4P6 ARM Cortex-M0 Microcontroller IC 20-TSSOP Product Description Of STM32L010F4P6 STM32L010F4P6 incorporate the high-performance Arm® Cortex®-M0+ 32-bit RISC core operating at 32 MHz, high-speed embedded memories. Specification Of STM32L010F4P6 Part Number STM32L010F4P6 Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT Number of I/O 16 Features Of Microcontroller MCU...
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Address: 1239 New Asia Guoli Building Zhenzhong Road.,Futian district Shenzhen China
Tiva C Microcontroller MCU 256 kB TM4C123GH6PZI7 LQFP-100 Package
China Tiva C Microcontroller MCU 256 kB TM4C123GH6PZI7 LQFP-100 Package on sale
Eastern Stor International Ltd.
...Microcontrollers - MCU Precision Analog Microcontroller, 12-Bit Analog I/O, ARM7TDMI MCU FEATURES Analog I/O Multichannel, 12-bit, 1 MSPS ADC Up to 16 ADC channels1 Fully differential and single-ended modes 0 V to VREF analog input range 12-bit voltage output DACs Up to 4 DAC outputs available1 On-chip voltage reference On-chip temperature sensor (±3°C) Voltage comparator Microcontroller......