uc2844bd1r2g
from 7 Products
UC2844BD1R2G
China UC2844BD1R2G on sale
Rozee Electronics Co., Ltd
ON UC2844BD1R2G Chips Integrated Circuits IC Switching Controllers 52kHz
China ON UC2844BD1R2G Chips Integrated Circuits IC Switching Controllers 52kHz on sale
Hong Kong Jia Li Xin Technology Limited
Address: ROOM 1201,12/F TAI SANG BANK BUILDING 130-132 DES VOEUX ROAD,CENTRAL HK
Shenzhen GS Electronic Technology Co., Ltd. CN
Address: 4B10, Building B, Overseas Decoration,122 Zhenhua Road,Futian Shenzhen Guangdong,China
UC2844BD1R2G onsemi
China UC2844BD1R2G      onsemi on sale
Here is the English description of the UC2844BD1R2G chip: Switching Regulator Controller Operating Voltage: 2.7V - 5.5V Output Current: 1.2A (max) Switching Frequency: 100kHz - 1MHz Package: SOIC-8 The UC2844BD1R2G is a step-down DC-DC switching regulator ......